שיווק בחינם לעסקים קטנים – אינדקס גוגל לעסקים ולמה כדאי לכם לפתוח חשבון לעסק שלכם

Home / ניהול העסק / שיווק בחינם לעסקים קטנים – אינדקס גוגל לעסקים ולמה כדאי לכם לפתוח חשבון לעסק שלכם

שיווק בחינם לעסקים קטנים – אינדקס גוגל לעסקים ולמה כדאי לכם לפתוח חשבון לעסק שלכם

בעלי עסקים קטנים בתחילת הדרך, יודעים שעל מנת להצליח בעולם העסקי יש חשיבות לתחום הפעילות של העסק, המוצרים והשירותים שהוא מציע ולשמירה על רמת שירות גבוהה. יחד עם זאת, השיווק לעסק, לא פחות חשוב.

על מנת לקבל נוכחות במנועי החיפוש, מומלץ לעסקים קטנים וגדולים להקים אתר אינטרנט שיהווה מעין כרטיס ביקור עסקי וימשוך לקוחות פוטנציאלים, אך לא לכולם יש תקציב, זמן או ידע כדי לקים אתר עסקי.

גוגל מציעה את שירות “גוגל לעסק שלי” שהוא שירות חינמי לחלוטין, שמאפשר לבעלי עסקים להקים עמוד עסקי שמאונדקס במנוע החיפוש של גוגל שיש לו מספר יתרונות.


מה זה שירות “גוגל לעסקים”?

גוגל לעסק שלי הוא מעין אינדקס של עסקים בכל רחבי העולם. הוא נוצר מתוך ההבנה שלא לכל בעלי העסקים יש אתר אינטרנט עדכני ומקודם ושבתחומים מסויימים, יש תחרות רבה מדי כך שבעלי העסקים הקטנים נבלעים בתוצאות החיפוש למול העסקים הגדולים.

גוגל מציע מנגנון חיפוש באמצעות מיקום, תגיות וביטויי מפתח שקשורים לתחום העיסוק של העסק, כך שבמידה והכרטיס שלכם בנוי בצורה נכונה, יהיה לגוגל יותר קל להציג את העסק שלכם בתוצאות הרלוונטיות ללקוחות פוטנציאלים.

 

זאת, ללא קשר לאתר האינטרנט שלכם, שגם בו מומלץ להשקיע מבחינת SEO וקידום אורגני באמצעות תוכן, על מנת להתמקם גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל ולמשוך תנועה לאתר באופן קבוע גם ללא שום פעילות או הוצאה מצדכם.

כך שנוצר מצב, שברגע שמישהו מחפש עסק בתחום מסויים, גוגל יעלה ראשונים את העסקים הרלוונטיים למיקום המחפש בתוצאות.

תוצאות לחיפוש של “חנות חיות בראשון לציון”

תוצאות חיפוש חנות חיות

תוכלו ללחוץ על “מקומות נוספים” בתחתית התוצאות, כדי לראות עסקים נוספים מתוך אינדקס העסקים של גוגל.

לאחר שלחצנו על העסק, זה מה שנקבל:

תוצאות חיפוש חנות חיות2


למה כדאי לכם לקדם את העסק שלכם באמצעות Google Business ? 

אם יש לכם עסק עצמאי גדול או קטן, כדאי שיהיה לכם עמוד עסקי גם בגוגל לעסק שלי בשל מספר סיבות :

 

  • השירות חינמי – השירות של גוגל מוצע ללא תשלום לקהילה העסקית.
  • ממשק ידידותי, פשוט ונוח – אין צורך בידע טכני מוקדם, הממשק של גוגל מלווה אתכם צעד אחר צעד בפתיחת החשבון ומילוי הפרטים, עם המלצות מטעם גוגל לשדות מסויימים.
  • הלקוחות שלכם ימצאו אתכם בקלות – במידה ומישהו יחפש את העסק שלכם בגוגל, העסק יופיע בצורה ברורה ובולטת עם מידע כללי, קישור לאתר, שעות פעילות, פרטים ליצירת קשר, ביקורות על העסק, תמונות, וכל מידע שתרצו לשתף.
  • איתור על פי מיקום – אחד היתרונות של גוגל לעסק שלי הוא שגוגל מציג את תוצאות החיפוש בהתאם למיקום, כך שייתכן ולקוח מחיפה בדיוק נמצא בתל אביב ומחפש חברה לארונות קיר, יוצגו לו התוצאות הרלוונטיות ע”פ המיקום הנוכחי שלו, מה שיכול להגדיל את החשיפה שלכם בזמן אמת ללקוחות פוטנציאלים. השירות מצוין במיוחד לעסקים בתחום האוכל ומסעדות.
  • הצגת תמונות – תוכלו להציג את המידע שתבחרו בכרטיס העסקי שלכם כולל תמונות של מוצרים או של בית העסק. ויזואלים טובים וצבעוניים יכולים להגביר את הסקרנות של הגולשים ולמשוך אותם לבדוק פרטים נוספים על בית העסק שלכם. תוכלו גם להציג וידאו או סיור וירטואלי בבית העסק במסגרת הכרטיס שלכם.

לדוגמא, זו התוצאה שתקבלו כאשר תחפשו בגוגל עסק מסוים שיש לו כרטיס בגוגל לעסקים: 

תוצאות חיפוש חנות חיות22

  • ביקורות בגוגל של לקוחות על העסק שלכם – מומלץ לבקש מלקוחות מרוצים להעלות ביקורת על העסק ואת חוות הדעת שלהם על המוצרים והשירותים. ככל שהציון שלכם יהיה גבוה יותר (עד 5 כוכבים), כך הדירוג שלכם בגוגל יעלה וכך גם תדירות ההופעה שלכם בתוצאות החיפושים. כאשר לקוח יפרסם ביקורת על העסק אתם תקבלו הודעה ותוכלו להגיב.
  • נתונים וסטטיסטיקות לגבי הכרטיס העסקי שלכם עם לוח בקרה לניהול כרטיס העסק – תוכלו לקבל מידע רב לגבי תנועת הגולשים לאתר ולכרטיס שלכם, מהיכן הם הגיעו, מה הם חיפשו, באילו שעות, מיקום וגם כמות אנשים שהקליקו על שיחה בעקבות הופעת הכרטיס שלכם, כמה אנשים ביקשו מסלול כדי להגיע אליכם ואת הנתונים ביחס לתקופות קודמות.

 

 

איך פותחים חשבון בגוגל עסקים?

תוכלו לעשות חיפוש בגוגל של “גוגל לעסקים” או ללחוץ כאן על הקישור הזה

לאחר שנכנסתם לעמוד , לחצו על “לרישום פרטי העסק” או “התחילו עכשיו”, ותעברו למסך רישום הפרטים.

Recent Posts

Leave a Comment

pexels-photo-636243Piclast