מה זה אינסטגרם לעסקים ולמה העסק שלכם צריך את זה

Home / בלוג טיפים ומאמרים / מה זה אינסטגרם לעסקים ולמה העסק שלכם צריך את זה

מה זה אינסטגרם לעסקים ולמה העסק שלכם צריך את זה

אם אתם מנהלים עסק קטן, גדול, עצמאי, חברה, או מציעים מוצרים או שירותים, בוודאי הבחנתם שכולם סביבכם מדברים על אינסטגרם לעסקים ושכדאי שתהיו שם.

אז מה זה האינסטגרם הזה ולמה גם אתם והעסק שלכם צריכים להיות שם?

מה זה אינסטגרם Instagram ?

אינסטגרם היא למעשה רשת חברתית שבה אנשים משתפים תמונות וסיפורים (“סטורי”), ולמעשה מייצרים קהל של אנשים שעוקבים אחריהם לפי תחומי עניין.

את התמונות שאתם מעלים, מקטלגים לפי קטגוריות באמצעות האש טאגים – או סימן הסולמית # , מתחת לכל תמונה.

כך שלמשל אם תעלו תמונה של גלידה, תוכלו לחשוב על ביטויי מפתח כגון : #גלידה #גלידת שוקולד #גלידריה #גלידהבתלאביב וכדומה, רק שאת התיוגים כותבים בעיקר בעברית, כי בכל זאת, כמעט כולם היום כותבים ומחפשים בעברית. גם אם העסק שלכם הוא עסק קטן בישראל.


אבל איך יגיעו לעסק שלי באינסטגרם ?

תתפלאו לגלות כמה אנשים משועממים מסתובבים ברשת, וכמה הם מחפשים היום כל דבר ברשתות החברתיות, לפעמים יותר מאשר בגוגל!

לכן, לא משנה במה העסק שלכם עוסק, אפילו אם אתם מאמנים אישיים לצורך העניין, תוכלו להעלות משפטים מעוררי השראה עם תיוגים של #אושר #איכותחיים #אהבה וכו’. לאט לאט אנשים יתחילו להגיע גם אליכם.


לאיזה סוג של עסק מתאים פרסום באינסטגרם?

למעשה, אינסטגרם היום מתאים לכולם, והוא הכי חזק עם הקהל של החבר’ה הצעירים אבל לא רק, וגם בני ה-40-50 היום מתחילים להראות נוכחות לא רעה ברשת.

כך שתוכלו לקדם כל עסק, שירות או מוצר שאתם מציעים, כל מה שצריך זה מעט יצירתיות וויזואלים איכותיים ומעניינים.

אנשים אוהבים לדעת מה קורה מאחורי הקלעים, תוכלו לשתף אותם עם סרטון קצר בסטורי, או לתת להם הצצה לעסק שלכם. למשל תמונה שלכם מתחילים את היום במשרד עם עוגה או קפה ולכתוב משהו בסגנון של “ככה מתחיל היום שלי, ושלכם?”

אנשים אוהבים את החיבור האישי. כשבעלים של חברה משתף מרגעים פרטיים, או מעלה תמונה של המוצר החדש שבדיוק הגיע עם וידאו של פתיחת הקרטונים, או עדכון על מבצע מיוחד שהולך להתחיל, לאט לאט עם התיוגים הנכונים גם אתם תוכלו להשיג עוקבים באינסטגרם שיעשו לכם לייק לפוסט ויעזרו להגביר את הפופולאריות שלכם.


jakob-owens-564871-unsplashמה זה פרופיל עסקי באינסטגרם?

אינסטגרם מציעה לעסקים לפתוח פרופיל עסקי, שאותו תוכלו גם לקדם, לראות סטטיסטיקות ולקבל יותר חשיפה, וגם להעלות קמפיינים בשיתוף עם פייסבוק.

יש מגוון מדריכים ברשת שיסבירו לכם איך לפתוח פרופיל עסקי באינסטגרם שלב אחר שלב, לא נכנס לזה כאן עכשיו, אבל בגדול, כל מה שתצטרכו זה עמוד עסקי בפייסבוק ופרופיל רגיל באינסטגרם וזהו.

זכרו, ככל שתהיו יותר יצירתיים, תשתמשו בתמונות מעניינות, צבעוניות ובאיכות טובה, כך יהיה לכם קל יותר להשיג קהל עוקבים.

כמו כן, חשוב להתמיד לאורך זמן ולבנות תכנית פרסום ברמה של 3-4 פוסטים בשבוע לפחות בהתחלה כדי למלא את העמוד שלכם בתמונות ולדאוג שהוא יראה מקצועי.

אם אתם לא בטוחים איך לעשות זאת, חפשו עסקים בתחום שלכם באינסטגרם, עקבו אחריהם, תראו מה עובד להם יותר או פחות, ועשו זאת בסגנון שלכם.

בהצלחה!

Recent Posts

Leave a Comment

Piclast