מה זה לינקדאין Linkedin ולמה כדאי שיהיה לכם פרופיל אם יש לכם עסק

Home / בלוג טיפים ומאמרים / מה זה לינקדאין Linkedin ולמה כדאי שיהיה לכם פרופיל אם יש לכם עסק

מה זה לינקדאין Linkedin ולמה כדאי שיהיה לכם פרופיל אם יש לכם עסק

מה זה לינקדאין Linkedin  – תכירו את הרשת החברתית העסקית הגדולה בעולם. איך פותחים חשבון, מה זה Endorsment , קבוצות בלינקדאין , לינקדאין בעברית ועוד מושגים שכדאי שתכירו.

לינקדאין Linkedin , היא הרשת החברתית המובילה בעולם לבעלי עסקים.


מה זה לינקדאין ?

האמת היא שלינקדאין לא שונה בהרבה מפייסבוק במהות. רק שבלינקדאין מתמקדים יותר ברמה העסקית, בקורות החיים וברזומה של בעלי הפרופילים.

אחרי שביצעתם פתיחת חשבון בלינקדאין, אתם מגדירים פרופיל Linkedin , מאתרים חברים ואנשים שאתם מכירים ומתחילים לייצר קישורים שנקראים – Connection , וזאת על מנת לייצר לכם רשימת חברים פעילה.

ככל שמעגל החברים והקשרים שלכם גדול יותר, כך יכולת החשיפה שלכם ברשת תהיה גדולה יותר ותוכלו לייצר קשרים חברתיים, אך בעיקר קשרים עסקיים עם אנשי מפתח בארגונים שונים .


מה זה Endorsments בלינקדאין

אחרי שפתחתם פרופיל בלינקדאין , יש חלק שנקרא Endorsments – שזה למעשה אזור שבו אתם מפרטים את הכישורים והיכולות שלכם בתחומים מקצועיים שונים ואנשים שמכירים אתכם מעידים עליכם באמצעות לחיצת Like או Endorse על מנת שמי שיכנס לפרופיל שלכם יראה באיזה תחומים מקצועיים אתם חזקים, מה הכישורים המקצועיים שלכם, ועל סמך זה אנשים יוכלו לאתר אתכם כאשר הם מחפשים עובדים או שותפים עסקיים.

למעשה, תחשבו על אנשי כח אדם שמחפשים אנשים עם כישורים ספציפיים בתחומים מאוד מסויימים ולא נפוצים, הם יוכלו באמצעות המנגנון הזה לאתר אתכם בקלות ולהציע לכם הצעת עבודה, גם אם כבר יש לכם עבודה מסודרת.

לינקדאין הוא למעשה רשת של הזדמנויות.


קבוצות בלינקדאין

אחת הדרכים הכי טובות לייצר קשרים בלינקדאין, היא להצטרף לקבוצות של תחומי עניין.

בקבוצות תוכלו לפגוש אנשים משמעותיים בתחום העיסוק שלכם, מנכלים ומנהלי שיווק של חברות, להשתתף בדיונים ולהציג את הידע המקצועי שלכם.

במידה ויש אנשים שאתם מעוניינים להגיע אליהם, תוכלו לאתר את הפרופיל שלהם בלינקדאין, לחפש חברים משותפים, להצטרף לקבוצות בהן הם פעילים, להעלות לפרופיל שלכם תכנים רלוונטיים שאתם כתבתם מתוך האתר העסקי שלכם או של החברה, או להעלות פוסטים עם דעתכם בנושא מסוים, פוסטים שעשויים למשוך את תשומת הלב שלהם.

כך תוכלו לייצר לעצמכם פרופיל מותאם למטרות שלכם ולהשתמש בו כסוג של כלי להצגת היכולות, הכישורים , והשאיפות העסקיות שלכם כדי להגדיל את הפעילות העסקית שלכם.

תתפלאו לגלות כמה אנשים מצליחים לאתר עובדים או שיתופי פעולה עסקיים באמצעות שימוש בלינקדאין.


קידום ממומן – פרסום בלינקדאין

היות והפילוחים של החברים ברשת לינקדאין מאוד מדוייקים ומפולחים לסגמנטציות שונות, הפרסום בלינקדאין יכול להיות מאוד אפקטיבי ויעיל , זאת מאחר ואתם יכולים להגדיר קהלי יעד ספציפיים כמו מנהלי מותגים, מנכל”ים של חברות ואנשי מפתח בארגונים שונים על מנת להציע את המוצרים או השירותים של העסק שלכם למכירה.

כמו כן, תוכלו לשלוח פניה אישית לאנשי המפתח הללו ופשוט להתחיל עסקים כבר מהרשת.


לינקדאין ישראל – Linkedin Israel

במהלך השנתיים האחרונות, לינקדאין מתחילה לתפוס תאוצה והכרה בישראל, על אף העובדה שהיא מאוד פעילה בעשור האחרון בחו”ל ונוצרו דרכה מליוני קישורים עסקיים פוריים.

בישראל רק לאחרונה החלו להבין את הפוטנציאל האדיר הטמון ברשת וכמו כן, את יכולת הקידום של התכנים שמפורסמים בפרופילים האישיים או בקבוצות, כך שכדאי לכם להשקיע בפרסום פוסטים אישיים שיכולים למשוך בעתיד לקוחות פוטנציאלים או שיתופי פעולה עסקיים ומשמעותיים לעסק שלכם.


לינקדאין בעברית

לינקדאין היא רשת חברתית שמתורגמת במלואה לעברית, כך שאם אתם לא דוברי אנגלית תוכלו להסתדר איתה ואם ברצונכם לייצר קשרים עסקיים ופניות לאנשי מפתח בחו”ל ולהתרחב עסקית גם לשם, תוכלו תמיד להשתמש במנוע התרגום של Google Translate.


אז אם אתם בעלי עסקים, כדאי שתפתחו חשבון לינקדאין עוד היום, תעדכנו את הרזומה וקורות החיים שלכם, בחרו את המידע שאתם רוצים להציג, צרו קשרים עסקיים ושתפו פוסטים ומאמרים מתוך האתר שלכם על מנת להגיע לקהל רב יותר של אנשים.

בהצלחה!

Recommended Posts
Showing 2 comments
 • גילה
  Reply

  שאלה אחת שאני מתחננת לתשובה:איך לצאת משם??? נכנסתי בטעות גמורה. רין לי מושג מה קורה שם ואיך זה עובד וכבר כאילו יש לי חברים?!?! אנא שחררו אותי מהדבר הזה ובהקדם האפשרי. .באמת שאין לי צורך בכך!!! לקח לי הרבה זמן ובזבוז זמן בעיקר…לחפש לאן ואיך לפנות..עד שהגעתי לכאן עם יכולת לפנות לעזרה .. בתודה גדולה מראש . גילה.

  • helie b
   Reply

   הי גילה, את יכולה להכנס להגדרות ואז לביטול חשבון וסגירה שלו. תחת MY ACCOUNT

Leave a Comment

pexels-photo-199497אינסטגרם גל גדות